14 жовтня – День захисників і захисниць України

День захисників і захисниць України – державне свято України, що відзначається щорічно14 жовтня водночас зі святами Покрови Пресвятої Богородиці та Днем Українського козацтва.

Враховуючи історичні традиції вшанування українського війська, святкувати День захисника України на офіційному рівні почали з 2014 року.

Свято запровадили на тлі збройної агресії Росії на Донбасі та анексії нею Криму.

В цей день Україна вшановує як сучасних оборонців, які відстоюють територіальну цілісність України у війні з російським агресором, так і згадує героїв різних епох нашої історії – славну Запорізьку Січ, захисників нашої держави часів Першої та Другої світових воєн, воїнів УПА, Героїв Небесної Сотні та воїнів АТО.

День захисника України традиційно є чоловічим святом. Саме у сильних та надійних руках чоловіків – спокій близьких та рідних домівок. Вони опора України.

Але XXI століття вносить свої корективи. Сьогодні багато представниць жіноцтва не тільки пов’язують своє майбутнє з військовою службою, а й захищають нашу землю зі зброєю в руках разом з чоловіками.

Загалом у Збройних силах України служать понад 50 тисяч жінок.

14 липня 2021 року Верховна рада перейменувала свято на «День захисників і захисниць України».

14 жовтня в Україні відзначається також одне з найбільших шанованих свят – Покрова Пресвятої Богородиці. В народі його ще називають Третя Пречиста. Цього дня ми з вдячністю і вірою приймаємо заступництво і клопотання за нас перед Богом Пресвятої Діви Марії, згадуємо історичні події далекої Візантійської епохи, з якої походить коріння національного українського свята.

З недавніх пір свято Покрови в Україні відзначається ще й як день українського козацтва. З давніх-давен Богородиця вважалася покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Українські козаки зображували образ Божої Матері на своїх хоругвах та лише після молитви до Богородиці вирушали у похід. Ікона Марії з омофором була в кожному козацькому курені, а головна січова церква завжди була Покровською. На Покрову молилися за воїнів, які перебувають у походах і обирали козацьких отаманів.

У XX столітті козацькі традиції наслідували борці за незалежність України – Організація українських націоналістів та Українська повстанська армія. Саме тому днем офіційного створення УПА було обрано 14 жовтня – Свято Покрови. Відділи УПА провели сотні боїв на просторах України з метою відновлення української державності.

На жаль, сьогодні найкращі сини й доньки української нації знову зі зброєю в руках захищають суверенітет та територіальну цілісність своєї держави. 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про «спеціальну воєнну операцію». Уже за кілька хвилин почалися ракетні удари по всій території України. Завдяки спротиву української армії та сил самооборони російська армія зазнає значних втрат у живій силі та техніці.

Незламні, мужні та відважні! Такі асоціації викликають українці у всьому світі. Попри російську агресію та масові ракетні удари громадяни нашої країни не падають духом, долучаються до волонтерського руху. Нерідко ціною власного життя допомагають українській армії, доставляючи до місця призначення технічне оснащення, харчі, теплі речі, амуніцію та ліки. Боротьба за перемогу стала всенародним рухом!

За сім місяців війни Україна стала символом незламності та боротьби за свободу для усього цивілізованого світу.

Вітаємо Вас, дорогі наші захисники і захисниці, зі святами! Бажаємо козацького здоров’я, добробуту, родинного затишку, звитяг та невичерпної енергії. Нехай Матір Божа пошле Україні мир та злагоду!

Слава Україні!

Викладач історії Тетяна ГОРСЬКА

4 грудня 2023 року у ДПТНЗ “Білоцерківське вище професійне училище будівництва та сервісу” гостинно відчинив двері Будівельний хаб, на базі якого розпочалися двотижневі курси неформальної професійної будівельної освіти за професією «Маляр; штукатур». Слухачі з числа незайнятого населення регіону, внутрішньо переміщених осіб, здобувачів освіти училища опанують навички та уміння підготовки поверхонь під декоративну штукатурку та нанесення […]

Голодомор 1932-33 рр. в Україні завжди залишиться в пам’яті українців однією з найстрашніших сторінок історії.90 років тому нам хотіли винести вирок смерті. 90 років тому мільйони невинних людей були без жалю винищені Голодомором.Український народ пережив катастрофу, яка могла зупинити його життя. Голодомор приніс не лише страждання і смерть. Він посіяв страх серед людей. Тільки правда […]

Вода – як в морі камінь точить, Так принесе мільярди бід. У кожному він жити хоче, Його ім’я – підступний СНІД. 1 грудня оголошено Всесвітнім Днем Боротьби зі СНІДОМ. У 1991 р. Франком Муром створено символ всесвітнього антиСНІДівського руху у вигляді червоної стрічки. Сьогодні в актовій залі для здобувачів освіти ДПТНЗ «Білоцерківське вище професійне училище […]

Ми на нашому сайті використовуємо файли cookie, якщо ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x