21 листопада – День Гідності та Свободи

Сьогодні, 21 листопада, відзначають знакове для українців державне свято – День Гідності та Свободи.

Дату 21 листопада обрано не випадково. День Гідності та Свободи став своєрідним наступником свята Дня Свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але був скасований.

Саме 21 листопада 2013 року відбулися перші акції протесту української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Через таке рішення влади українці вийшли на Євромайдан, який з часом призвів до революції та повалення проросійського режиму в нашій країні. Громадяни відстояли права людини і демократичні свободи.

Революція відбулася не лише в політичному житті країни, вона відбулася у нас самих, у нашій свідомості. Майдан став символом свободи та одним з ключових моментів українського державотворення. Він увійшов в історію України як взірець жертовності, патріотизму та героїзму.

Події 2013 – 2014 рр. і трагедія початку неоголошеної війни Росії проти України, окупація «братнім російським народом» Кримського півострова і декількох обласних центрів на сході України призвели до докорінних змін.

Революція Гідності засвідчила, що українці не просто обрали шлях до Європи, а й готові за нього боротися.

Багато подій вже стали історією, інші ще тривають…

Бережімо пам’ять про подвиги наших Героїв, шануймо їх незламну силу волі, мужність та відвагу!

Цього року Україна відзначає День Гідності та Свободи в умовах неоголошеної війни.Україна, як і у 2004 та 2013 роках, знову відстоїть свою свою Свободу та Гідність, але цього разу вже назавжди.

Ціна нашої свободи – висока, пам’ятаймо про це!

Слава Україні!

Викладач історії Тетяна ГОРСЬКА

4 грудня 2023 року у ДПТНЗ “Білоцерківське вище професійне училище будівництва та сервісу” гостинно відчинив двері Будівельний хаб, на базі якого розпочалися двотижневі курси неформальної професійної будівельної освіти за професією «Маляр; штукатур». Слухачі з числа незайнятого населення регіону, внутрішньо переміщених осіб, здобувачів освіти училища опанують навички та уміння підготовки поверхонь під декоративну штукатурку та нанесення […]

Голодомор 1932-33 рр. в Україні завжди залишиться в пам’яті українців однією з найстрашніших сторінок історії.90 років тому нам хотіли винести вирок смерті. 90 років тому мільйони невинних людей були без жалю винищені Голодомором.Український народ пережив катастрофу, яка могла зупинити його життя. Голодомор приніс не лише страждання і смерть. Він посіяв страх серед людей. Тільки правда […]

Вода – як в морі камінь точить, Так принесе мільярди бід. У кожному він жити хоче, Його ім’я – підступний СНІД. 1 грудня оголошено Всесвітнім Днем Боротьби зі СНІДОМ. У 1991 р. Франком Муром створено символ всесвітнього антиСНІДівського руху у вигляді червоної стрічки. Сьогодні в актовій залі для здобувачів освіти ДПТНЗ «Білоцерківське вище професійне училище […]

Ми на нашому сайті використовуємо файли cookie, якщо ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x