23 травня – День Героїв України

Щороку 23 травня в Україні відзначають День Героїв, встановлений на честь українських борців за свободу та незалежність нашої держави. Це свято є символом непоборності української нації та її жаги до вільного життя на рідній землі.

Його початок сягає 1941 року, коли на Другому Великому Зборі Організації Українських Націоналістів було вирішено 23 травня відзначати День Героїв. Дату обрали невипадково. 23 травня 1938 року у Роттердамі було вбито полковника армії УНР, державного, військового та політичного діяча Євгена Коновальця. У травні також пішли з життя Микола Міхновський та Симон Петлюра – кращі сини України XX століття.

За радянських часів День Героїв відзначали підпільно здебільшого колишні вояки УПА, дисиденти та інші «антирадянські елементи». Цього дня члени та юнацтво ОУН проводили закриті святкові зібрання (сходини). Приміщення прикрашали прапорами та портретами Міхновського, Коновальця та Петлюри. Передбачалося дотримання певного церемоніалу, складовими якого було вшанування пам’яті полеглих героїв хвилиною мовчання, виголошення коротких промов та складання присяги новими членами організації.

Після здобуття Україною незалежності свято почало набувати розголосу. Наразі воно не є офіційним, але традиція вшанування героїв 23 травня міцнішає.

День Героїв присвятили передусім лицарям Київської Русі, козакам часів Гетьманщини, гайдамакам, повстанцям, Українським Січовим Стрільцям, воїнам армії УНР, ОУН, УПА, Героям Небесної Сотні та військовим ЗСУ, які зараз віддають свої життя у повномасштабній російсько-українській війні за свободу України.

Вклоняємось доземно кожному герою, який сьогодні на війні. Молимось за кожного солдата!

Слава Україні! Героям слава!

Викладач історії Тетяна ГОРСЬКА

Більшість мандрівників прагнуть відвідати Лувр у Парижі, Метрополітен у Нью-Йоку, Прадо у Мілані. І не можна відправитись у подорож і не спробувати місцеву кухню. Адже національні страви допомагають ще більше вивчити культуру тієї чи іншої країни.При цьому цікаво не просто спробувати, а й вивчити історію місцевої кухні або її ключових продуктів, дізнатися про дивні кулінарні […]

24 травня 2023 року в рамках тижня професійної освіти консультант роботодавця відділу рекрутингу та взаємодії з роботодавцями Білоцерківської філії Київського обласного центру зайнятості Людмила Гирявець відвідала навчальний заклад ДПТНЗ “Білоцерківське вище професійне училище будівництва та сервісу” та презентувала випускникам інформаційний семінар “Генеруй бізнес-ідею та розпочни свій бізнес”.

23 травня в інтерактивній бібліотеці ДПТНЗ “Білоцерківське вище професійне училище будівництва та сервісу” в рамках Всеукраїнського тижня професійної освіти учні 2 групи, що навчаються за професією “муляр; лицювальник-плиточник” здійснили віртуальну екскурсію музеями світу з оригінальною архітектурою. 23 травня – День Героїв України. Вшануванням пам’яті усіх військових, цивільних дорослих та дітей, які загинули у війні з […]

Ми на нашому сайті використовуємо файли cookie, якщо ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x