28 жовтня – День вигнання нацистських окупантів з України

28 жовтня ми з радістю й болем відзначаємо славетний день в історії нашої держави – 78 річницю вигнання нацистських окупантів з України.

Це свято зі сльозами на очах, свято радості й смутку, тріумфу і втрат, свято пам’яті! Минуло вже багато років, але і донині не вщухає біль людських втрат у тій жахливій війні. Хіба можна забути тих, хто поліг у боях, хто віддав своє життя для щастя інших поколінь.

Українською землею двічі прокотився руйнівний воєнний вал, не оминувши жодного, навіть найменшого населеного пункту. Трагедія Другої світової війни не оминула жодної української родини.

У ході Другої світової війни саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від нацизму.

Вигнання нацистів з українських територій стало можливим завдяки масовій участі українців у лавах як Червоної армії, так і українського визвольного руху (ОУН та УПА).

Український вимір Другої світової війни – це боротьба на всіх фронтах і театрах воєнних дій, в лавах руху Опору інших країн, арміях союзників.

Так, перемога була одна на всіх. І ніхто не стояв за ціною.

Вигнання нацистських окупантів з України відбулося силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2,3 млн. осіб, протягом січня 1943 – жовтня 1944 було проведено низку наступальних операцій.

Завершилося визволення нашої країни від німецької окупації повним витісненням угорських та німецьких військ із найзахіднішого регіону теперішньої України – Закарпаття.

27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон України.

Вигнання нацистів з України відбулося завдяки спільним зусиллям партизан, підпільників, учасників національно-визвольного руху, цивільних громадян. Перемога була здобута завдяки героїчній праці тилу, який зміг забезпечити війська боєприпасами, військовою технікою, продовольством, медикаментами, одягом.

За мир українці сплатили надзвичайно високу і страшну ціну. Загальні втрати України у цій війні оцінюються у 8 – 10 мільйонів людських життів.

У кровопролитній битві з фашизмом Україна втратила кожного шостого свого жителя. 2,5 млн. чоловік вивезли на роботи до Німеччини. Більше ніж 250 українських селищ були спалені окупантами дотла, 10 млн. людей залишилися без житла. Цілком зруйновані промисловість, сільське господарство, транспорт.

Вигнання нацистських поневолювачів не принесло Україні спокою і свободи, а обернулося новими випробуваннями – комуністичним терором, масовими депортаціями, переслідуванням інакодумців та новою війною…

Україна пам’ятає та ніколи не забуде тих, хто боровся з ворогом на фронті й у тилу, хто поклав своє життя на вівтар перемоги.

Доземний уклін Вам, ветерани Другої світової війни! Ви є прикладом для тих, хто захищає рідну землю сьогодні! Мирного та світлого неба нашій рідній Україні!

Слава Україні!

Викладач історії Тетяна

13 вересня 2023 року у ДПТНЗ “Білоцерківське вище професійне училище будівництва та сервісу” відбувся традиційний «День здоровʼя». В спритності, силі та швидкості змагалися 17 навчальних груп. День активного відпочинку включав змагання з бігу на 30 метрів, стрибки в довжину, силові вправи. Емоційною складовою стали «комбінована естафета» та «Перетягування канату».

ДПТНЗ “Білоцерківське вище професійне училище будівництва та сервісу” вітає здобувачів освіти та педагогів з Днем знань!Сьогодні в актовій залі закладу освіти відбувся тематичний урок “Живе і буде жити Україна, ніхто не спинить крил наших політ!”.Нехай цей рік принесе багато цікавих відкриттів, високих досягнень та незабутніх моментів. І хоч новий навчальний рік розпочався в умовах війни […]

28 червня – День Конституції України. День Конституції України – одне з головних державних свят України. 27 років тому 315 депутатів Верховної Ради проголосували за ухвалення Конституції незалежної України. Цьому передувала славнозвісна конституційна ніч – майже добу, зокрема ніч на 28 червня, парламентарі дискутували та остаточно затвердили проект нового документу. Документ набрав чинності з дня […]

Ми на нашому сайті використовуємо файли cookie, якщо ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x