28 жовтня – День вигнання нацистських окупантів з України

28 жовтня ми з радістю й болем відзначаємо славетний день в історії нашої держави – 78 річницю вигнання нацистських окупантів з України.

Це свято зі сльозами на очах, свято радості й смутку, тріумфу і втрат, свято пам’яті! Минуло вже багато років, але і донині не вщухає біль людських втрат у тій жахливій війні. Хіба можна забути тих, хто поліг у боях, хто віддав своє життя для щастя інших поколінь.

Українською землею двічі прокотився руйнівний воєнний вал, не оминувши жодного, навіть найменшого населеного пункту. Трагедія Другої світової війни не оминула жодної української родини.

У ході Другої світової війни саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від нацизму.

Вигнання нацистів з українських територій стало можливим завдяки масовій участі українців у лавах як Червоної армії, так і українського визвольного руху (ОУН та УПА).

Український вимір Другої світової війни – це боротьба на всіх фронтах і театрах воєнних дій, в лавах руху Опору інших країн, арміях союзників.

Так, перемога була одна на всіх. І ніхто не стояв за ціною.

Вигнання нацистських окупантів з України відбулося силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2,3 млн. осіб, протягом січня 1943 – жовтня 1944 було проведено низку наступальних операцій.

Завершилося визволення нашої країни від німецької окупації повним витісненням угорських та німецьких військ із найзахіднішого регіону теперішньої України – Закарпаття.

27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон України.

Вигнання нацистів з України відбулося завдяки спільним зусиллям партизан, підпільників, учасників національно-визвольного руху, цивільних громадян. Перемога була здобута завдяки героїчній праці тилу, який зміг забезпечити війська боєприпасами, військовою технікою, продовольством, медикаментами, одягом.

За мир українці сплатили надзвичайно високу і страшну ціну. Загальні втрати України у цій війні оцінюються у 8 – 10 мільйонів людських життів.

У кровопролитній битві з фашизмом Україна втратила кожного шостого свого жителя. 2,5 млн. чоловік вивезли на роботи до Німеччини. Більше ніж 250 українських селищ були спалені окупантами дотла, 10 млн. людей залишилися без житла. Цілком зруйновані промисловість, сільське господарство, транспорт.

Вигнання нацистських поневолювачів не принесло Україні спокою і свободи, а обернулося новими випробуваннями – комуністичним терором, масовими депортаціями, переслідуванням інакодумців та новою війною…

Україна пам’ятає та ніколи не забуде тих, хто боровся з ворогом на фронті й у тилу, хто поклав своє життя на вівтар перемоги.

Доземний уклін Вам, ветерани Другої світової війни! Ви є прикладом для тих, хто захищає рідну землю сьогодні! Мирного та світлого неба нашій рідній Україні!

Слава Україні!

Викладач історії Тетяна

Наш народ має багату культуру, величезний скарб якої складається з цінностей, надбаних багатьма поколіннями. Вони закладені в українських звичаях, обрядах, фольклорі. Відомий історик Михайло Грушевський писав, що хустка відома на всій території України, починаючи з часів Київської Русі. Вона була поширена в козацьку епоху і дійшла до наших днів. Із нею було пов’язано багато чудових […]

Українські вечорниці – одна з найцікавіших українських традицій, що крізь віки дійшла до нашого часу. Педагоги ДПТНЗ “Білоцерківське вище професійне училище будівництва та сервісу» намагаються підтримувати ці звичаї, повернути із небуття народні свята, відродити багатющу скарбницю духовних надбань, які дійшли до нас із сивої давнини. Маючи на меті доторкнутися до минулого, відродити народну пам’ять, поринути […]

10 грудня 2024 року на базі кабінету розвитку кар’єри та бізнесу ДПТНЗ “Білоцерківське вище професійне училище будівництва та сервісу” фахівці Білоцерківської філії Київського обласного центру зайнятості провели інформаційний захід “Державні програми для студентської молоді”. Учнів випускних груп ознайомили з актуальними вакансіями, ринком праці та активними програмами служби зайнятості. Зокрема, надали інформацію щодо державної програми «Власна […]

Ми на нашому сайті використовуємо файли cookie, якщо ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x