4 січня – День визволення Білої Церкви

79 років тому відбулася вагома для жителів нашого міста подія. 4 січня 1944 року Білу Церкву було визволено від нацистів.

Місто було важливим плацдармом для подальшого наступу на південь та вигнання нацистських окупантів з усієї території України.

Біла Церква пережила 902 дні важкої окупації.

Під час окупації нацисти створили табір для військовополонених, розстріляли близько 10 тисяч громадян міста та району, понад 15 тисяч військовополонених, знищили 90 дітей із дитячого будинку «Малятко», тисячі молодих людей вивезли на каторжні роботи до Німеччини.

Місто зазнало великих людських, матеріальних та культурних втрат. Кількість населення Білої Церкви скоротилася із 47 до 25 тисяч осіб. Близько 40% усіх будівель міста було спалено і зруйновано нацистами. 25 промислових підприємств було виведено з ладу, знищено всі мости, підірвано водонапірну башту, пограбовано міський театр, кінотеатри, бібліотеки, краєзнавчий музей, спустошено дендропарк «Олександрія».

Ці та інші збитки оцінювалися мільйонами карбованців.

Бої за Білу Церкву почалися 1 січня 1944 року і точилися декілька днів. «Висота 208,4 м» кілька разів переходила з рук в руки. 4 січня 1944 року нацистських окупантів було вибито з Білої Церкви. У ході тяжких кровопролитних боїв загинуло близько1200 радянських воїнів. 89 воїнів 1-ї окремої Чехословацької бригади навіки прийняла білоцерківська земля.

Вічна пам’ять і шана визволителям Білої Церкви!

Сьогодні українці знову зі зброєю в руках захищають територіальну цілісність нашої країни. З першого дня вторгнення російські окупанти порушують правила ведення війни і масово чинять воєнні злочини, ведуть активну інформаційну війну.

Збройні сили України гідно тримають удар. Українці – незламні! Перемога обов’язково буде за нами.

Слава Україні! Героям слава!

Викладач історії Тетяна ГОРСЬКА

13 вересня 2023 року у ДПТНЗ “Білоцерківське вище професійне училище будівництва та сервісу” відбувся традиційний «День здоровʼя». В спритності, силі та швидкості змагалися 17 навчальних груп. День активного відпочинку включав змагання з бігу на 30 метрів, стрибки в довжину, силові вправи. Емоційною складовою стали «комбінована естафета» та «Перетягування канату».

ДПТНЗ “Білоцерківське вище професійне училище будівництва та сервісу” вітає здобувачів освіти та педагогів з Днем знань!Сьогодні в актовій залі закладу освіти відбувся тематичний урок “Живе і буде жити Україна, ніхто не спинить крил наших політ!”.Нехай цей рік принесе багато цікавих відкриттів, високих досягнень та незабутніх моментів. І хоч новий навчальний рік розпочався в умовах війни […]

28 червня – День Конституції України. День Конституції України – одне з головних державних свят України. 27 років тому 315 депутатів Верховної Ради проголосували за ухвалення Конституції незалежної України. Цьому передувала славнозвісна конституційна ніч – майже добу, зокрема ніч на 28 червня, парламентарі дискутували та остаточно затвердили проект нового документу. Документ набрав чинності з дня […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми на нашому сайті використовуємо файли cookie, якщо ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x