4 січня – День визволення Білої Церкви

79 років тому відбулася вагома для жителів нашого міста подія. 4 січня 1944 року Білу Церкву було визволено від нацистів.

Місто було важливим плацдармом для подальшого наступу на південь та вигнання нацистських окупантів з усієї території України.

Біла Церква пережила 902 дні важкої окупації.

Під час окупації нацисти створили табір для військовополонених, розстріляли близько 10 тисяч громадян міста та району, понад 15 тисяч військовополонених, знищили 90 дітей із дитячого будинку «Малятко», тисячі молодих людей вивезли на каторжні роботи до Німеччини.

Місто зазнало великих людських, матеріальних та культурних втрат. Кількість населення Білої Церкви скоротилася із 47 до 25 тисяч осіб. Близько 40% усіх будівель міста було спалено і зруйновано нацистами. 25 промислових підприємств було виведено з ладу, знищено всі мости, підірвано водонапірну башту, пограбовано міський театр, кінотеатри, бібліотеки, краєзнавчий музей, спустошено дендропарк «Олександрія».

Ці та інші збитки оцінювалися мільйонами карбованців.

Бої за Білу Церкву почалися 1 січня 1944 року і точилися декілька днів. «Висота 208,4 м» кілька разів переходила з рук в руки. 4 січня 1944 року нацистських окупантів було вибито з Білої Церкви. У ході тяжких кровопролитних боїв загинуло близько1200 радянських воїнів. 89 воїнів 1-ї окремої Чехословацької бригади навіки прийняла білоцерківська земля.

Вічна пам’ять і шана визволителям Білої Церкви!

Сьогодні українці знову зі зброєю в руках захищають територіальну цілісність нашої країни. З першого дня вторгнення російські окупанти порушують правила ведення війни і масово чинять воєнні злочини, ведуть активну інформаційну війну.

Збройні сили України гідно тримають удар. Українці – незламні! Перемога обов’язково буде за нами.

Слава Україні! Героям слава!

Викладач історії Тетяна ГОРСЬКА

11 квітня у навчальній майстерні офіціантів ДПТНЗ “Білоцерківське вище професійне училище будівництва та сервісу” з метою профорієнтації здобувачів освіти шкіл м. Біла Церква був проведений майстер-клас “Креативні способи складання серветок”. Учасникам заходу представляли професію Офіціант, вони ознайомилися з різними способами складання серветок до сніданку, обіду, вечері та бенкету, були продемонстровані різні варіанти тематичного сервірування столів. […]

Для учнів шкіл Обухівської громади, з метою професійної орієнтації у ДПТНЗ «Білоцерківське вище професійне училище будівництва та сервісу» організована екскурсія кабінетами теоретичного навчання, лабораторіями, навчально-практичним центром та гуртожитком закладу освіти. До весняного свята Масляної майстри виробничого навчання Бондар Наталія та Коваленко Яна провели майстер-клас по приготуванню мережевних млинців. Учні активно брали участь у випіканні млинців, […]

Вісті з уроку!

Професія муляр шанована суспільством, адже саме вона допомагає втілювати у життя ідеї архітекторів та проєктувальників і створює комфорт, зручність та відповідає за довговічність будівель. Сьогодні професія муляра є однієюю з найбільш затребуваних та актуальних на ринку праці. 6 березня 2024 року був проведений відкритий урок у здобувачів освіти (2 група), які навчаються за інтегрованою професією […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми на нашому сайті використовуємо файли cookie, якщо ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x