4 січня – День визволення Білої Церкви

79 років тому відбулася вагома для жителів нашого міста подія. 4 січня 1944 року Білу Церкву було визволено від нацистів.

Місто було важливим плацдармом для подальшого наступу на південь та вигнання нацистських окупантів з усієї території України.

Біла Церква пережила 902 дні важкої окупації.

Під час окупації нацисти створили табір для військовополонених, розстріляли близько 10 тисяч громадян міста та району, понад 15 тисяч військовополонених, знищили 90 дітей із дитячого будинку «Малятко», тисячі молодих людей вивезли на каторжні роботи до Німеччини.

Місто зазнало великих людських, матеріальних та культурних втрат. Кількість населення Білої Церкви скоротилася із 47 до 25 тисяч осіб. Близько 40% усіх будівель міста було спалено і зруйновано нацистами. 25 промислових підприємств було виведено з ладу, знищено всі мости, підірвано водонапірну башту, пограбовано міський театр, кінотеатри, бібліотеки, краєзнавчий музей, спустошено дендропарк «Олександрія».

Ці та інші збитки оцінювалися мільйонами карбованців.

Бої за Білу Церкву почалися 1 січня 1944 року і точилися декілька днів. «Висота 208,4 м» кілька разів переходила з рук в руки. 4 січня 1944 року нацистських окупантів було вибито з Білої Церкви. У ході тяжких кровопролитних боїв загинуло близько1200 радянських воїнів. 89 воїнів 1-ї окремої Чехословацької бригади навіки прийняла білоцерківська земля.

Вічна пам’ять і шана визволителям Білої Церкви!

Сьогодні українці знову зі зброєю в руках захищають територіальну цілісність нашої країни. З першого дня вторгнення російські окупанти порушують правила ведення війни і масово чинять воєнні злочини, ведуть активну інформаційну війну.

Збройні сили України гідно тримають удар. Українці – незламні! Перемога обов’язково буде за нами.

Слава Україні! Героям слава!

Викладач історії Тетяна ГОРСЬКА

22 жовтня 2024 року у ДПТНЗ “Білоцерківське вище професійне училище будівництва та сервісу” відбувся ІІ етап відзначення Дня українського козацтва – змагання з історичного козацького багатоборства.У змаганнях взяли участь учні 2-3 курсів. Учасникам програми було запропоновано змагатися у навиках подолання перешкод способами: «маятник» та «паралельні перила», а також вправи з репліками традиційного озброєння українських козаків: […]

16 жовтня відзначається Всесвітній день хліба — свято, яке об’єднує людей зі всього світу за спільним столом. Завідувач бібліотеки ДПТНЗ “Білоцерківське вище професійне училище будівництва та сервісу” Алла Титова, вихователі гуртожитку Алла Барановська, Олена Ковальчук, Валентина Фараонова теж зібрали за спільним столом здобувачів освіти, які проживають у гуртожитку, щоб розповісти про важливість хліба в нашому […]

Чому громадянам у демократичному суспільстві важливо бути включеними до життя спільнот та активно діяти у своїх громадах та країнах? Курс “Демократія: ідеї на практиці” допоможе знайти відповідь на це складне питання. Робота над студентським проектом вимагає командної роботи. За допомогою активності “Випробування зефіром” зрозуміли принцип “збудуй вежу – створи команду”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми на нашому сайті використовуємо файли cookie, якщо ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x