4 січня – День визволення Білої Церкви

79 років тому відбулася вагома для жителів нашого міста подія. 4 січня 1944 року Білу Церкву було визволено від нацистів.

Місто було важливим плацдармом для подальшого наступу на південь та вигнання нацистських окупантів з усієї території України.

Біла Церква пережила 902 дні важкої окупації.

Під час окупації нацисти створили табір для військовополонених, розстріляли близько 10 тисяч громадян міста та району, понад 15 тисяч військовополонених, знищили 90 дітей із дитячого будинку «Малятко», тисячі молодих людей вивезли на каторжні роботи до Німеччини.

Місто зазнало великих людських, матеріальних та культурних втрат. Кількість населення Білої Церкви скоротилася із 47 до 25 тисяч осіб. Близько 40% усіх будівель міста було спалено і зруйновано нацистами. 25 промислових підприємств було виведено з ладу, знищено всі мости, підірвано водонапірну башту, пограбовано міський театр, кінотеатри, бібліотеки, краєзнавчий музей, спустошено дендропарк «Олександрія».

Ці та інші збитки оцінювалися мільйонами карбованців.

Бої за Білу Церкву почалися 1 січня 1944 року і точилися декілька днів. «Висота 208,4 м» кілька разів переходила з рук в руки. 4 січня 1944 року нацистських окупантів було вибито з Білої Церкви. У ході тяжких кровопролитних боїв загинуло близько1200 радянських воїнів. 89 воїнів 1-ї окремої Чехословацької бригади навіки прийняла білоцерківська земля.

Вічна пам’ять і шана визволителям Білої Церкви!

Сьогодні українці знову зі зброєю в руках захищають територіальну цілісність нашої країни. З першого дня вторгнення російські окупанти порушують правила ведення війни і масово чинять воєнні злочини, ведуть активну інформаційну війну.

Збройні сили України гідно тримають удар. Українці – незламні! Перемога обов’язково буде за нами.

Слава Україні! Героям слава!

Викладач історії Тетяна ГОРСЬКА

105 років тому, 29 січня 1918 року, українські студенти стали на захист своєї держави та ціною власного життя зупинили більшовицький наступ на Київ. Бій під Крутами став для українського народу символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. Кінець 1917 року. Триває Перша світова війна. Молода Українська Народна Республіка нещодавно проголосила свою автономію […]

Навчання в групі №23, що навчається за інтегрованою професією “Столяр будівельний; верстатник деревообробних верстатів” відбувається на випуску готової продукції. Учні готують коридор навчального корпусу до опоряджувальних робіт, керує роботою майстер виробничого навчання Олександр Кваснічко

Привіт, друзі! Скучили за нами? 😏  За січень назбиралось багацько новин, якими поспішаємо з вами поділитись 😊 У цьому випуску про: проміжні результати промокампанії “Все працює завдяки нам” нові короткострокові онлайн-курси для профтехосвітянрезультати навчання профтехівців на програмі  “Виднокурс” інструменти та курси платформи дистанційного навчання “Профосвіта онлайн” ПРОМІЖНІ РЕЗУЛЬТАТИ ПРОМОКАМПАНІЇ РОБІТНИЧИХ ПРОФЕСІЙ«ВСЕ ПРАЦЮЄ ЗАВДЯКИ НАМ»Майже один млн переглядів головного проморолика на ютуб та близько 50 […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми на нашому сайті використовуємо файли cookie, якщо ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x